Wielu ludzi wpada w taką pułapkę, jeśli chodzi o odchudzanie. Chcą schudnąć szybko, dużo, ale jednocześnie zapominają o tym, że takie drastyczne odchudzanie może doprowadzić do powstania efektu jojo. Dlatego też, tak ważne jest to, aby odchudzać się z głową, a więc dokładnie myśleć jak to zrobić, tak aby faktycznie schudnąć, ale jednocześnie, żeby ta waga nam się utrzymała.

Nie można się głodzić

Przede wszystkim podczas odchudzania nie wolno się głodzić. Organizm będzie się obawiał, że nie dostanie więcej jedzenia, a więc zamiast przerabiać to, co będziemy mu podawać, będzie to magazynował, a więc zaburzymy działanie metabolizmu.

Dlatego ważne jest to, aby nie robić sobie głodówek, zamiast tego lepiej zrobimy, jeśli będziemy jeść mniej, a częściej. Do tego, trzeba jeszcze powiedzieć, że jeśli przez dietetyka została nam przygotowana dieta, to trzeba się jej trzymać. Oczywiście nic się nie stanie, jeśli raz w miesiącu pozwolimy sobie na odrobinę słodkiego, albo na trochę czegoś co normalnie jest zakazane, jednak trzeba uważać, aby nie stało się to normą.

Nie można nagle przerywać

Czasami ludzie po osiągnięciu wymarzonej wagi, przestają tak restrykcyjnie przestrzegać diety. To niestety powoduje, że nawet nie wiedzą kiedy, a zaczynają znowu więcej jeść, co powoduje, że organizm nadrabia to co stracił i to jeszcze z dodatkowymi kilogramami, co nazywane jest efektem jojo.

Dlatego też zawsze powinniśmy pilnować diety, nie musi być ona już tak ściśle przestrzegana jak wcześniej, ale jednak trzeba ją trzymać, jeśli chcemy mieć pewność, że nie odzyskamy tych kilogramów, które udało nam się stracić. Dlatego też tak ważne jest to, aby dieta była tak skonstruowana, żeby jej przestrzeganie nie stanowiło dla nas żadnego problemu. Im dokładniej to wszystko będzie przemyślane, im lepiej będzie dopasowana taka dieta, tym większa będzie pewność, że uda nam się zadbać w prawidłowy sposób o nasze zdrowie i sylwetkę. Trzeba tylko być konsekwentnym i podejść do tematu mądrze, bo głodzenie organizmu to jest najgorsze co tak naprawdę możemy tutaj zrobić. Jeśli obawiamy się, że sami sobie z tym nie poradzimy, to koniecznie powinniśmy umówić się do specjalisty, który pomoże nam tutaj naprawdę wszystko świetnie dopasować.