Dzieci potrzebują wyciszenia i poczucia bezpieczeństwa, aby mogły spokojnie przespać noc. Dlatego też warto zrobić wszystko, aby właśnie to im zapewnić, nawet jeśli po całym dniu, pełnym różnego rodzaju bodźców może się to wydawać niezwykle trudne.

Świetnie mogą się w tym momencie sprawdzić pierwsze przytulanki, które mogą towarzyszyć dziecku nie tylko w czasie nocnego snu, ale również w ciągu dnia, gdy będzie ono miało potrzebę przytulenia się i wyciszenia. Jaka więc powinna być ta pierwsza przytulanka, abyśmy mieli pewność, że dziecko będzie chciało z niej korzystać?

Zobaczmy jakie mamy możliwości


Jeśli poszukujemy pierwszej przytulanki dla naszego dziecka, to warto wiedzieć, że możemy wybierać tutaj w różnych propozycjach.

Mogą to być niewielkie kocyki, które będą miały doszyte metki, tak aby dziecko mogło je ssać, w razie gdyby samo przytulenie do takiej przytulanki, nie zapewniło odpowiedniego wyciszenia. Jeszcze inną opcją może być kupienie niewielkiego misia, który dodatkowo ma przyszyty taki niewielki kocyk, a więc dziecko będzie miało do czego się przytulić, a jednocześnie, będzie mogło się trochę tym kocykiem okryć.

Jeszcze inną propozycją na pierwsze przytulanki są pluszowe misie. One oczywiście nie powinny być zbyt duże, ale jednocześnie też, niezbyt małe, tak aby dziecko mogło się spokojnie do nich przytulić.

Zwróćmy na to uwagę

Przede wszystkim pierwsze przytulanki powinni być miękkie i przyjemne w dotyku, bo wówczas będziemy mieli pewność, że nasza pociecha nie będzie chciała ich wypuścić z rąk. Dodatkowo jeszcze warto zwrócić uwagę z jakiego materiału są wykonane i co zawierają w środku, tak abyśmy wiedzieli, że dziecko nie zrobi sobie krzywdy i będzie bezpieczne korzystając z takiej przytulanki.

Jeśli chcemy, aby dziecko miało taką zabawkę, to już od pierwszych dni warto dopilnować, aby taka pierwsza przytulanka zawsze znajdowała się blisko dziecka, a przed snem możemy ją wkładać w dziecięce rączki, tak aby od samego początku uczyło się, że można ją przytulać i że jest to bardzo przyjemne. Warto zobaczyć jakie są propozycje jeśli chodzi o pierwsze przytulanki naszego dziecka.

Może się okazać, że propozycji będzie tak wiele, że bez większego problemu wybierzemy coś, co faktycznie będzie odpowiadało naszemu maleństwu i zapewni mu spokojny sen. Warto wybierać produkty z takich materiałów, które łatwo będzie wyprać, bo może się okazać, że nasza pociecha nie będzie chciała się rozstać ze swoją przytulanką i wszędzie będzie chciała ją zabierać.