www.kosmetyk.net.pl

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest projekt otwartej kuchni. Jest to opcja wdrażana zarówno w małych mieszkaniach, jak i dużych, przestronnych domach. Jakie są najważniejsze zalety otwartej kuchni? Jedną z najważniejszych z nich jest bliskość do poszczególnych pomieszczeń. Kuchnia najczęściej jest zlokalizowana w pobliżu salonu. Dzięki otwartej kuchni można aktywnie uczestniczyć w życiu rodzinnym czy towarzyskim nawet podczas przyrządzania posiłków.

Otwarta kuchnia to także ogromna korzyść dla rodzin z dziećmi. Dzięki takiemu rozwiązaniu można na bieżąco pilnować maluchów podczas ich zabaw. Niektórzy decydują się na urządzenie niewielkiej jadalni w takiej otwartej kuchni. W ten sposób można niejako zyskać podział między kuchnią a określonym pomieszczeniem. W takim przypadku najbardziej sprawdzą się płyty barowe wraz z podwyższanymi krzesłami.

Jest to szczególnie przydatne w kawalerkach i małych mieszkaniach. Otwartą kuchnię można uzyskać decydując się na wyburzenie poszczególnych ścian. Jest to ciekawy pomysł zwłaszcza w tych mieszkaniach, w których pomieszczenie kuchenne jest stosunkowo niewielkie. Nie trzeba się jednak decydować na tak drastyczne rozwiązanie, zwłaszcza gdy nie jesteśmy w pełni przekonani do pomysłu. Wówczas bezpieczniejszą opcją jest kuchnia półotwarta.

W takiej sytuacji możemy zamontować drzwi przesuwne bądź szklane. Dzięki temu będziemy mogli kontrolować np. bawiące się dzieci w innym pomieszczeniu. Warto jednak pamiętać także i o wadach otwartej kuchni. Jest to np.

roznoszenie się zapachów do poszczególnych pokojów.