Wprowadzenie do swojej diety zdrowych i pełnowartościowych posiłków może przynieść świetne efekty dla naszego zdrowia i samopoczucia. Dla niektórych zdrowa dieta może oznaczać sporo wyrzeczeń, ponieważ należy wtedy zrezygnować ze złych nawyków. Przede wszystkim należy ograniczyć spożywanie alkoholu i już tłumaczymy dlaczego.

Po pierwsze alkohol charakteryzuje się wysoką kalorycznością. Dowód? Jeden kieliszek wódki o pojemności 50 ml zawiera aż 130 kalorii. I co warto dodać, są to puste kalorie, ponieważ w alkoholu nie ma żadnych składników odżywczych.

Poza tym napoje alkoholowe powodują wzrost ciśnienia we krwi, co może być sporym zagrożeniem dla osób z chorobami serca i nadciśnieniem. Ponadto alkohol spowalnia przemiany metaboliczne zachodzące w organizmie. Co ciekawe, po alkoholu odczuwamy głód, ponieważ wzmaga on apetyt.

Chętniej wtedy sięgamy po niezdrowe, słone przekąski, takie jak chipsy czy paluszki. Warto zatem całkowicie zrezygnować z picia alkoholu bądź ograniczyć jego spożycie do minimum, ponieważ nie przynosi on nic dobrego dla naszego organizmu.