Styl vintage jest obecnie jednym z najmodniejszych trendów. Stosowany jest m.in. przez projektantów mody, ale nie tylko. Każdy z nas może sprawić, że nasze mieszkanie będzie urządzone zgodnie z najważniejszymi założeniami tego stylu.

W szczególności dotyczy to kuchni, ponieważ właśnie w tym pomieszczeniu jest najwięcej możliwości. Styl vintage można opisać jako swobodne łączenie różnych styli. Dzięki temu można nieco odbiec od powszechnie znanych reguł. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech vintage jest to, że na nowo ukazywane jest piękno przedmiotów z dawnych lat. W stylu tym dopuszczalne jest łączenie przedmiotów pozornie niepasujących do siebie.

Należy do jednak robić z pewnym wyczuciem, ponieważ łatwo można popsuć zamierzony efekt. W jaki sposób urządzić kuchnie w stylu vintage? Obecnie w wielu sklepach możemy znaleźć przedmioty, które nawiązują do stylu vintage. Producenci sprzętów AGD oferują bardzo różnorodne propozycje. Wśród nich możemy znaleźć kolorowe sprzęty o niecodziennych kształtach. Musimy również pamiętać o tym, że w kuchni vintage nie znajdziemy płytek ceramicznych czy innych udogodnień.

Starajmy się również wybrać taki sprzęt, który nawiązuje do dawnych lat. Zamiast nowoczesnego piekarnika wybierzmy taki, który wygląda na kilkanaście lat. Równie istotne jest zastawa stołowa. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu najpopularniejsza była emalia, dlatego rozważmy możliwość jej zakupu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem będą również ceramiczne akcenty.