www.rafaljacniak.pl

Zdrowe odżywianie to przede wszystkim regularne spożywanie wartościowych posiłków. Jednakże podjadanie dla wielu z nas jest jak nałóg. Trudno się powstrzymać, aby nie sięgnąć po przekąskę między posiłkami.

Mały głód, przebywanie w towarzystwie osób jedzących, stres czy nawyk powodują, że podjadamy, co nie jest korzystne dla naszego zdrowia. Aby wyeliminować taki nawyk, jakim jest podjadanie warto zadbać o regularne spożywanie posiłków w niewielkich ilościach. Jedzenie co 2-3 godziny nie doprowadzi do sytuacji, w której zaatakuje nas głód.

Warto także często uzupełniać płyny. Nierzadko wypicie szklanki wody skutecznie powstrzyma nas od próby zjedzenia czegoś, ponieważ będziemy czuli, że nasz żołądek jest pełny. Poza tym należy zrezygnować z kupowania przekąsek, takich jak chipsy i słodycze.

Najlepiej od razu pozbyć się ich z domu. Jeśli nie będziemy mieli ich pod ręką, nie będziemy po nie sięgać. Jeśli już naprawdę musisz coś zjeść między posiłkami, niech to będzie coś zdrowego – koktajl owocowy czy surowe warzywa, na przykład marchewki.