Pizzeria sosnowiec zagórze

W przypadku restauracji sieciowych, w których powtarzalność dań ma ogromne znaczenie dla właściwego funkcjonowania, można bardzo często zetknąć się z gotowymi półproduktami. Wiele z nich jest poddawane mrożeniu w niskich temperaturach i w takiej zamrożonej postaci trafia do poszczególnych lokali.

Wiele osób interesujących się kuchnią ma wątpliwości, czy mrożenie jest dobrym rozwiązaniem. Faktem jest, że to jak dotąd najmniej inwazyjna i najzdrowsza metoda zachowywania cennych właściwości produktów spożywczych – dotyczy to zarówno warzyw i owoców, jak też mięsa oraz ryb.

Istnieje wiele produktów, które możemy kupić wyłącznie w mrożonej postaci. Dotyczy to chociażby ryb z dalekich stron świata, których bezpieczny transport do sklepów w Europie nie byłby możliwy bez wykorzystania technologii mrożenia.

Czasami do sieciówek trafia na przykład wstępnie przyrządzone mięso, które już zawiera przyprawy. Jest tylko rozmrażane i odgrzewane, co znacznie skraca proces przygotowania dania i odejmuje obowiązków kucharzowi.