www.bicykl.kolobrzeg.pl

Narzekasz, że Twoje włosy są suche i łamliwe, nie błyszczą się i wolno rosną? Przetestowałaś już kilka odżywek i bez skutku? Może zamiast po raz kolejny kupować szampon na zdrowe i mocne włosy, zastanów się nad tym, co jesz. Otóż posiłki, które spożywamy, mają ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu i wygląd cery, włosów czy paznokci. Kawa, białe pieczywo, słodycze czy alkohol niekorzystnie wpływają na kondycję naszych włosów.

Pełnowartościowa, urozmaicona dieta może skutecznie wzmocnić nasze włosy. Chcąc zdrowo się odżywiać i poprawić stan włosów, warto zwrócić szczególną uwagę, aby nasza codzienna dieta bogata była w substancje odżywcze, takie jak białko, żelazo oraz witaminy. Przede wszystkim warto kilka razy w tygodniu sięgać po ryby morskie.

Zawierają one duże ilości kwasów omega-3, białka oraz witamin, dzięki którym włosy mogą zdrowo rosnąć. Ponadto należy spożywać produkty, które zawierają żelazo, na przykład jaja, wołowinę czy kaszę gryczaną. Nie można zapomnieć o jedzeniu dużej ilości warzyw i owoców, które są doskonałym źródłem witamin.

Dzięki zdrowemu odżywianiu szybko zauważysz efekty, które wcześniej ciężko było uzyskać przy pomocy preparatów na włosy.