Odnosisz czasami wrażenie, że najwięcej kalorii kryje się z tym, co jest najsmaczniejsze? Niestety, ta prawidłowość dotyczy większości smakowitych i bardzo popularnych przekąsek. Choć często słyszysz, że aby schudnąć, wystarczy nie podjadać między posiłkami, wydaje się to niemal niemożliwe.

Wystarczy jednak, że zaczniesz mądrze wybierać przekąski, by znacznie ograniczyć przyrost nielubianych kilogramów. Twoim największym wrogiem są chipsy i paluszki.

Sam dobrze wiesz, że ich jedzenie w dużej mierze uzależnia. Prawie niemożliwe wydaje się zjedzenie kilku chipsów – zwykle zjadamy je garściami, zaczynając od odrobiny, a kończąc na opróżnieniu całej paczki.

Właśnie dlatego, jeśli już musisz sięgnąć po tak ohydny zapychacz, zdecyduj się na jak najmniejsze opakowanie. Szansa na to, że pobiegniesz do sklepu po kolejną paczkę jest znacznie mniejsza niż na to, że opróżnisz wielkie opakowanie, gdy już będziesz miał ją pod ręką.

Naucz się jednak, że przekąski warto zastępować zdrowszymi zamiennikami. Warto sięgać na przykład po orzeszki, pod warunkiem, że wybierasz te niesolone czy pozbawione chrupiących skorupek.

Jeśli musisz coś chrupać, pomyśl o marchewce czy selerze naciowym. W połączeniu z odpowiednim, dietetycznym sosem może być idealną przekąską.