Śniadanie to najważniejsze posiłek dnia – każdy z nas słyszał to stwierdzenie setki razy. Niestety, przeważnie nasza wiedza na ten temat kończy się właśnie na powtarzaniu tej oklepanej formułki.

Tymczasem naprawdę warto wiedzieć, jak i kiedy zjeść pierwsze śniadanie, by czerpać z tego posiłku jak najwięcej korzyści. Po pierwszy posiłek w ciągu dnia najlepiej jest sięgnąć w ciągu godziny od przebudzenia.

W ten sposób można szybko pobudzić metabolizm, co sprawi, że organizm już od pierwszych chwil poranka będzie odpowiednio gospodarował zgromadzoną energią. Jeśli nie masz apetytu zaraz po przebudzeniu, spróbuj przynajmniej wypić szklankę wody z cytryną.

Cytrusy mają właściwości pobudzające i oczyszczające, co stanowi dodatkową zaletę takiej „przekąski”. Od rana potrzebujesz zastrzyku energii, więc warto sięgnąć po porcję węglowodanów.

Kolejnym krokiem w procesie regeneracji pochwy jest przywrócenie jej dawnej funkcjonalności.

Dobrze sprawdzi się tutaj ciemne pieczywo lub pełnoziarniste płatki śniadaniowe. Aby wzbogacić posiłek, sięgnij też po produkt białkowy – jogurt lub serek.

Całości powinna dopełnić pierwsza z pięciu zjadanych w ciągu dnia porcja warzyw i owoców. Możesz urozmaicić posiłek ulubionym warzywem lub po prostu zjeść na deser wybrany owoc.